Dla nowicjuszy

Umiłowany Synu!

Jeśli Pan wezwał Cię do służby ku Jego chwale i pożytkowi Świętego Kościoła, wiedz, że Towarzystwo Jezusowe powstało między innymi po to, aby Ciebie do tego doprowadzić.

  1. Wiedz, że wpierw powinieneś zapoznać się z Manuskryptem Weneckim, do którego dostaniesz się klikając w jego nazwę. Został on spisany w celu kształcenia kapłanów nieistniejącej już Diecezji Weneckiej, jednak zawiera większość podstawowych informacji potrzebnych seminarzyście, dlatego jest on używany przez Towarzystwo Jezusowe.
  2. W Rotrii, opisując nabożeństwa, stosujemy się do tradycyjnej łacińskiej obrzędowości, tj. liturgii Mszy Świętej Trydenckiej. Jeśli nigdy o niej nie słyszałeś, powinieneś poznać podstawowe informacje na jej temat. Na sam początek, dobrym źródłem elementarnej wiedzy może okazać się artykuł na polskojęzycznej Wikipedii. Warto również zapoznać się ze stroną całkowicie poświęconą dawnej liturgii: MszaTrydencka.pl. Zapoznaj się też z nagraniami wspomnianej Mszy Świętej. Warto obejrzeć przede wszystkim nagrania Mszy cichej i śpiewanej.

 

Zapoznaj się też koniecznie z przykładami rotryjskich uroczystości, które możesz znaleźć między innymi tu i tu. Całe nasze forum jest pełne wartościowych przykładów nabożeństw. W razie pytań, pamiętaj, że Twój opiekun w nowicjacie służy Ci pomocą.

3. Towarzystwo Jezusowe w Rotrii odwzorowuje realny Zakon Jezuitów, dlatego ważne jest, abyś miał choćby elementarną wiedzę na temat tej wspólnoty: jej historii, charyzmatów. Pracujemy teraz nad przygotowaniem dla Ciebie i innych nowicjuszy zbioru podstawowych informacji na temat tego Zakonu. W międzyczasie zachęcamy do przeczytania artykułu na polskojęzycznej Wikipedii, który porusza ten temat.

4. Jezuici to wspólnota. Jest bardzo ważne, abyś znał swoich Braci, a w Towarzystwie Jezusowym nie czuł się obco i nieswojo, bo ad maiorem Dei gloriam działamy wspólnie. Koniecznie zapoznaj się z krótkimi biografiami Jezuitów zamieszczonymi w dziale Generał i Bracia na naszej stronie. Postaraj się również porozmawiać z każdym z Ojców, wszyscy bardzo chcemy Cię poznać!

Pracujemy nad uzupełnieniem tego działu.

budowa-3.jpg

Reklamy